HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Uluslararası Politika ve Güvenlik Çalışmaları Derneği, Güvenlik Çalışmaları ve Uluslararası Politika alanlarını geliştirmeye adanmış sivil bir akademik girişimdir.
Dernek 2020'de kuruldu. Akademisyenler, uygulayıcılar, politika uzmanları ve bağımsız araştırmacılardan oluşan Seçkin üyeleri tüm dünyaya yayılmıştır.
Dernek, Uluslararası Güvenlik ve Uluslararası Politika alanlarının araştırılması, öğretilmesi ve uygulanmasına dahil olanlar arasında fikir alışverişi ve bir ağ oluşturma ve bunların yanı sıra programatik girişimler için bir merkez olarak hizmet etmeyi amaçlamıştır.
Yıllık Kongre, Güvenlik Akademisi ve saygın IJPS dergisi aracılığıyla Dernek, Uluslararası Güvenlik Çalışmaları ve Uluslararası Politika kapsamındaki çok çeşitli konularda titiz tartışmaları, araştırmaları ve yazıları teşvik eder.
INTPOLSEC ayrıca yeni fikirlerin, ilişkilerin ve beceri setlerinin geliştirilmesini kolaylaştıran mentorluk fırsatları sağlamayı da amaçlar.
Bu fırsatlar, yeterince temsil edilmeyen gruplara, erken kariyer uzmanlarına ve diğer profesyonellere bu alanda büyümeleri için bir alan sağlar.
INTPOLSEC, zamanımızın en acil sorunlarından bazılarıyla ilgili soruları sormaya ve yanıtlamaya adanmış bir Dernek olarak, üyelerinin küresel, uluslararası, ulusötesi konularla ilgili analizlerini ve bunlarla etkileşimini kolaylaştırmaya çalışan çeşitli Bölümlerden ve Bölge temsilcilerinden oluşur.

Paylaşın

Yorum (0)

Yorum bırak